Nie je stena ako stena

Jednovrstvová stavebná technológia

 
Slávny architekt Le Corbusier je autorom myšlienky o dome ako o „stroji na bývanie“. Každá časť takéhoto stroja je dôležitá, príbytok bez strechy či stien by pravdepodobne nespĺňal naše predstavy o oáze pokoja a oddychu. Miesto kde načerpávame silu do nového dňa, trávime čas s rodinou či priateľmi.
 
Ak sa púšťate do stavby nového domu ktorý vydrží generácie, je dobré myslieť na viacero aspektov už pri plánovaní. Jedným zo základných je výber materiálu. Steny vymedzujú jednotlivé priestory, zabezpečujú stabilitu a tiež ochraňujú pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. Obvodová stena poskytuje ochranu pred slnkom, dažďom či vetrom. V dnešnej dobe existuje množstvo materiálov ktoré na stavbu môžete použiť, každý z nich má svoje výhody a nevýhody. Rokmi overené su však práve vlastnosti tehly, ktorá je prírodným materiálom. Má vysokú energetickú efektivitu. Inteligentne izoluje v lete a taktiež v zime. Jej akumulačné schopnosti sú bezkonkurenčné.

Súčasným technológiám vďačíme za to, že nie je potrebné ju dodatočne zatepľovať. Tehla dýcha, reguluje teplotu a vlhkosť, takže si v interiéri môžete užívať príjemné prostredie počas celého roka. Jej výborné zvukovoizolačné schopnosti vás uchránia pred neželaným hlukom a vysoká miera požiarnej odolnosti pred kolapsom konštrukcie z dôvodu požiaru.
 
Tehla je bezúdržbová a počas doby užívania šetrí vašu peňaženku. Zníženie výdavkov na vykurovanie či ochladzovanie dokážete ovplyvniť už pri výbere stavebného materiálu. Tehlový dom je kapitálovou investíciou s trvalou hodnotou. Investícia do jednovrstvovej tehlovej stavebnej technológie sa oplatí, pri stavbe ušetrí čas a počas rokov užívania svoje rozhodnutie ťažko oľutujete.