1. Prečo ste si zvolili za stavebný material práve Porotherm Profi Dryfix systém?
Kvalitná pálená tehla, tepelno-izolačné vlastnosti, vyhovujúci rozmer 38. Veľa doplnkových stavebných materiálov  (preklady, stropný systém) a rôznorodosť aj v iných exteriérových doplnkoch produkcie Wienerberger (obklady, tepelno-izolačné omietky, dlažby Terca…). Dom ešte nie je zateplený, ale už teraz môžeme skonštatovať, že veľmi dobre drží chlad a neprehrieva sa. Svoju úlohu zohral aj dobre cielený marketing a referencie. Úprimne nás teší aj to, že pri vyslovení značky Wienerberger si vždy spomeniem na priateľov, ktorých tam mám a ktorým dôverujem. Sú vždy ochotní a vedia poradiť a prípadne usmerniť pri výbere materiálov alebo dodávateľov.


2. V čom vidíte najväčšie výhody systému Porotherm Profi Dryfix extra?
Rýchla a čistá hrubá stavba. Rovné steny. Priateľská k životnému prostrediu – natural. Odpad môžte recyklovať priamo na stavbe, my sme spevnili zaklad pod parkovacou plochou. Dlhá životnosť tehly ako takej – je v nej hlina, voda,oheň,vzduch. To jej dáva schopnosť pretrvať dlho v čase. No a ak niekto inklinuje k FengShui, tak nieto lepšieho a trvácnejšieho materialu na dom. Potom už len čistý kameň.


3. Aké mate odporúčania pre ďaľších stavebníkov, ktorí sa rozhodnú použiť Porotherm Profi Dryfix systém  ?
To sa musíme spýtať stavebníkov ako sa im s ňou pracovalo. Ja ako užívateľ snažiac sa o prírodné materiály, preferujem pálenu hlinu v podobe tehly a najlepšie zo slovenskej produkcie.
 

1
2
3

Príbuzné články na inšpiráciu