Grand Prix a víťaz kategórie Living together: Westkaai towers 5 & 6, Belgicko

Šesť obytných veží určuje nový obzor antverpskej severnej prístavnej oblasti Westkaai. Keďže celá oblasť je prestavaná, rad šiestich veží bol rozdelený na tri dvojice budov navrhnutých rôznymi architektmi. Veže 5 & 6 boli realizované Tonym Frettonom v spolupráci s Koenom Van Orshaegen.

Kľúčové fakty

Architekt Tony Fretton Architects (Tony Fretton), UK a De Architecten NV (Koen Van Orshaegen), BEL
Lokácia Antverpy, Belgicko
Výstavba 2013 - 2016
Kategória Living together
Plocha T5: 9.648 m², T6: 6.432 m²
Materiál Obkladové pásiky
 

Westkaai Towers 5 & 6, Belgium

Westkaai towers 5 a 6

Belgické veže sú súčasťou väčšieho rezidenčného projektu novej zmiešanej štvrte. Vďaka práci s tehlou sa kombinuje celkový monumentálny výraz s individuálnou fasádou.
 
Šesť obytných veží určuje nový obzor antverpskej severnej prístavnej oblasti Westkaai. Keďže celá oblasť je zastavaná, rad šiestich veží bol rozdelený na tri dvojice budov navrhnutých rôznymi architektami. Veže 5 a 6 boli realizované Tony Frettonom v spolupráci s Koenom Van Orshaegenom.

Westkaai Towers 5 & 6, Belgium

Koncept

Základom architektonického konceptu je usporiadanie bytov okolo vertikálneho jadra, aby mali obyvatelia panoramatický výhľad na prístav. "Vyrezané" balkóny v rohoch nadväzujú na pravidelný vzor balkónov. Architekti pracovali s remeselnými detailami, reliéfmi a štruktúrou fasády.

Westkaai Towers 5 & 6, Belgium

Výrezy na rohoch pridávajú budove skulptúrny ráz - to je dôležité najmä pri pohľade z diaľky, pretože nielen ľudia vidia z budovy mesto, ale tiež mesto vidí tieto dve budovy z diaľky.  – Tony Fretton, Tony Fretton Architects

Príbuzné články na inšpiráciu