Medzinárodná súťaž Murár 2016

Súťaž mladých murárov v Nitre – Murár 2016

Nitra – Stavba potrebuje dobré tehly ale i zručných murárov. Vedia to stavitelia aj výrobcovia stavebných materiálov a preto dôraz kladú na starostlivosť o dorast pre stavbárske profesie.

Každá tehla potrebuje zručného murára

Desiatku rokov funguje spolupráca s odbornými školami na Slovensku i v našej firme Wienerberger. Už roky sa podieľame na príprave a priebehu súťaží praktických zručností a teoretických vedomostí v učebnom odbore murár. Slovenských, ale aj medzinárodných. V tomto roku sa konal už 23. medzinárodný ročník takejto vrcholovej dorasteneckej súťaže murárskych zručností. Uskutočnil sa v apríli na pôde SOŠ na Nábreží mládeže v Nitre, kde 16 družstiev zo Slovenska, Čiech a Maďarska  predviedlo svoje zručnosti pri murovaní a omietaní podľa výkresovej dokumentácie. Súťažiacim sme nielen dodali potrebný materiál na súťažné stavebné diela, ale naši profesionáli zasadli aj do odbornej poroty.
Výrobky Porotherm z našich slovenských tehelní, ako aj omietky z firmy Baumit s.r.o., ktoré  sme pre učňov ako dvaja hlavní sponzori súťaže zabezpečili, našli svojich fortieľnych majstrov.
„Je sympatické, že na stupňoch víťazov stáli práve mládenci zo Slovenska“, hovorí technik firmy Wienerberger slovenské tehelne  Juraj Paulov, ktorý bol predsedom odbornej poroty. „Súťažiacich delili len desatinky od tých najlepších. Zápas to bol tuhý, myslím si, že pochvalu si zaslúži nielen každé družstvo, ale aj ich učitelia. Lebo dnes už neplatí  - vzal a dal, potom pekne urovnal - tehlu na tehličku, ale chce to aj umné riešenia, pohotovosť, schopnosť čítania technickej dokumentácie.......“
Po vyhodnotení výsledkov komisia určila nasledovné poradie:
                   1. miesto   SOŠ, Nábrežie mládeže 1, Nitra
                                               súťažiaci:  Štefan Luzar
                                                                  Daniel Moravec
 
                   2. miesto:  SOŠ stavebná, Tulipánova 2, Žilina
                                               súťažiaci:  Martin Blahušiak
                                                                  Lukáš Tomášov
 
                   3. miesto:  SOŠ polytechnická, ul. SNP 2, Zlaté Moravce
                                               súťažiaci:  Matúš Opálený
                                                                  Mário Hollý

Medzinárodná súťaž Murár 2016
Medzinárodná súťaž Murár 2016
Medzinárodná súťaž Murár 2016

Príbuzné články na inšpiráciu