"Keď hovoríme o tehlách, ľudia si myslia, že hovoríme o tradícii. Ale v tejto súťaži nájdete mnoho projektov s inovatívnym prístupom, ktoré dávajú tehlám nový význam a nový vzhľad. Myslím, že je to veľmi dôležité, "hovorí Wang Shu, víťaz Pritzkerovej ceny za rok 2012 a člen poroty ocenenia Wienerberger Brick Award 2014.

Terra Cotta Studio, Vietnam

Už viac ako dekádu Wienerberger AG usporadúva každé dva roky medzinárodnú súťaž "Wienerberger Brick Award", platformu pre výnimočnú tehlovú architektúru a jej architektov. Spoločnosť Wienerberger začala s projektom v roku 2004, aby zdôraznila krásu tohto prírodného materiálu a dokázala, že architektúra využívajúca tehly je vzrušujúca, výnimočná a najmä moderná.

European Hansemuseumk Lübeck, Nemecko

Aj keď je spoločnosť Wienerberger usporiadateľom ceny, Brick je nezávislé ocenenie a použitie produktov Wienerberger nie je rozhodujúcim faktorom pre účasť. V posledných rokoch boli predložené projekty z celého sveta a nominácie a víťazi boli vybraní naprieč širokým spektrom výrobcov a typov tehál vo všetkých farbách a tvaroch. 
 

Príbuzné články na inšpiráciu