Po roku 2020 bude na Slovensku povinné navrhovať a stavať rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie. Novela zákona č. 555 Z. z. o energetickej hospodárnosti budov umožňuje čerpať dotácie na domy s takmer nulovou potrebou energie už teraz. Tehlový systém Porotherm vám ponúka systémové riešenia, ktoré dané požiadavky spĺňajú.

Novela zákona o energetickej hospodárnosti budov, ktorá vstúpi do platnosti 1.mája 2019, zavádza možnosť čerpania dotácie*) vo výške až 8.000 EUR na novostavby rodinných domov, ktoré už teraz dosahujú parametre budov s takmer nulovou potrebou energie. Poskytovateľom dotácie je ministerstvo dopravy a výstavby SR.

O dotáciu môžu zažiadať majitelia rodinných domov na území Slovenskej republiky, ktoré spĺňajú tieto podmienky:
  • rodinný dom je využívaný výlučne na bývanie,
  • rodinný dom spĺňa minimálne požiadavky na energetickú hospodárnosť budov s takmer nulovou potrebou energie,
  • stavebné konštrukcie rodinného domu spĺňajú požiadavky pre budovy s takmer nulovou potrebou energie,
  • kolaudačné rozhodnutie bolo vydané po 31. decembri 2014,
  • celková podlahová plocha rodinného domu je najviac 200 m²
     

Tehlový systém Porotherm ponúka overené riešenia pre stavebné konštrukcie vrátane detailov, spĺňajúce požiadavky na takmer nulové domy. Vďaka prémiovým produktom Porotherm triedy Energy+ môžete stavať ekologicky, energeticky úsporne a ohľaduplne k životnému prostrediu.
 
Tehly Energy+ sú inovatívnym riešením s vysoko nadštandardnými tepelnoizolačnými vlastnosťami pre ekologicky zmýšľajúcich zákazníkov, ktorí uprednostňujú jednovrstvové murované obvodové steny bez dodatočného zateplenia.
 

*) Spoločnosť Wienerberger nemá žiadny priamy dosah na registráciu žiadostí o dotáciu, splnenie podmienok či posúdenie úplnosti žiadosti. Všetky potrebné informácie nájdete na :

Návrh vyhlášky nájdete tu

Detaily návrhu zákona s podmienkami nájdete tu.

 

Príbuzné články na inšpiráciu