1. Zameranie základovej dosky
Prvým dôležitým krokom ešte pred založením prvého radu tehál je výškové zameranie základovej dosky v miestach budúcich stien pomocou nivelačného prístroja. Zameranie robíme po natavení izolačných pásov v miestach stien. Niveláciou určíme najvyšší bod základov, zktorého začíname murovať.
2. Založenie prvého radu obvodovej steny
Prvý rad tehál sa zakladá na vrstvu klasickej malty (vápennocementovej), ktorá musí vyrovnať všetky nerovnosti základovej dosky. Pri nanášaní zakladacej malty nám pomôže pracovná pomôcka na murovanie - nivelačná súprava, pozostávajúca zdvoch nastaviteľných urovnávacích líšt, pomocou ktorých sa nastavuje hrúbka a šírka nanášanej maltovej vrstvy. Okrem nivelačnej súpravy je na urovnanie maltového lôžka potrebný nivelačný prístroj, nivelačná lata a hliníková murárska lata dĺžky min. 2 m.
3. Murovanie ďalších radov
Od druhého radu sa tehly Porotherm Profi murujú na maltu pre tenké škáry. Malta sa na ložné plochy tehál nanáša pomocou špeciálneho valca so zásobníkom, ktorý zaručuje rovnomerné nanášanie malty na ložnú plochu tehál. Valcom pohybujeme vždy len smerom ksebe. Pri správnej konzistencii zostáva malta na rebrách tehly anezateká do dutín. Do takto natiahnutej tenkej vrstvy malty ukladáme nasledujúci rad tehál. Vponuke sú nanášacie valce pre rôzne hrúbky muriva.
4. Napojenie vnútorných nosných stien a priečok
Napojenie vnútornej nosnej steny na obvodovú sa môže riešiť aj pomocou plochých nerezových kotiev, ktoré sa vopred zamurujú do obvodovej steny v požadovanom mieste. V každej druhej škáre musia byť dve kotvy (u nenosných priečok jedna kotva) s polovičným presahom do oboch.
Okrem dodržania popísaného pracovného postupu treba dbať aj na dodržanie bežných zásad správneho murovania (minimálna väzba, správna konzistencia malty, tesné styčné škáry apod).